Відпочинок в Очакові і коротка історія міста.

У наш час Очаків – Миколаївська область сучасної України, а в далекому минулому територія його піддавалася багатьом війнам і захопленням.  І, вибираючи відпочинок в Очакові біля моря, багатьом цікаво буде ознайомитися з його історією. Незалежно від того, чи це відпочинок в Очаків приватний сектор або Очаків бази відпочинку, а для когось відпочинок в Очакові чорноморська коса – історія місцевості буде цікава багатьом відпочиваючим.

  • Аквапарк в очакове

Очаків відпочинок і рання історія

Існує версія, що історія міста почалася ще в I-III столітті н.е. З існування древнього міста Алектор.  На жаль, прямих доказів про його існування немає. Завдяки географічному положенню ця місцевість вважалася стратегічною як багато століть назад, так і в сучасний час.  До речі, бази відпочинку Очакова активно користуються цим і зараз. Завдяки унікальному клімату, низької вологості в літній час і степовому оточенню, демократичного відношенню власників баз відпочинку, ціни на відпочинок в Очакові здадуться вам цілком доступними.  У 1492 р кримський хан звів на території сучасного Очакова зміцнення Кара-Кермен. Якщо заглибитись в історію, то можна дізнатися, що в ті часи паралельно набирала обертів сила і влада в Османській імперії. Все більше земель піддавалося її захоплення. Вигідне географічне положення сучасної місцевості Очакова не залишило байдужим правління султана, і в 1502 році Османська імперія відвоювала ханську фортецю і дала їй назву Ачи-Кале, що в перекладі звучить приблизно як Очаків.  Звідси і пішла сучасна назва міста, який розквітне при турецькому правлінні. У 1792 році російські війська відбили владу у турків. Пізніше за радянських часів тут розташовувалися військові вертолітний і морська бази. Після розпаду СРСР курорт Очаків повністю українське місто. Саме за радянських часів відпочинок Очаків почав набирати популярність. Завдяки тому що море в Очакові прогрівається вже в травні і залишається теплим майже до жовтня, відпочинок на морі в Очакові з дітьми став одним з найпопулярніших серед відпочиваючих.

Миколаївська область відпочинок на морі.  Що варто знати про сучасний Очакові?

  • зверніть увагу на Очаків, море тут тепле і дуже чисте.  Береги піщані і над ним підносяться неймовірної краси обриви
  • якщо ви відвідуєте з дітьми Очаків, алея казок стане для них улюбленим місцем.  Після сонячних пляжів, звичайно, і морської води. До речі по приїзду в Очаків, дитячий пляж знайти буде не складно.
  • в сезон тут немає тисяч туристів і в місті цілком тихо і спокійно.  На пляжі завжди можна знайти вільне містечко.
  • в межах міста багато музеїв
  • з Очакова можна відвідати безліч екскурсій, поруч знаходиться Кінбурнська коса – одне з найчистіших місць України

До речі, найдешевший відпочинок в Очакові і при цьому найякісніший можна провести в лікувальному санаторії “Борисфен”.

Мальовничий Очаків має багато цікавих історичних місць і пам’яток. З його круч відкриваються чудові краєвиди лиману і моря, островів Первомайський та Березань, Кінбурнської коси. Неподалік від міста знаходиться Національний історико-археологічний заповідник «Ольвія» — територія давньогрецького міста і його некрополь. Унікальні предмети античної старовини, знайдені при археологічних розкопках, займають провідні місця в музеях України, Франції, Німеччини, Великої Британії. В Очакові тісно переплелися давня  і сучасна історія та унікальна природа нашого Причорномор’я.

В місті діє військово-історичний музей ім. О. В. Суворова з краєзнавчими експозиціями всіх минулих історичних епох. Працює музей мариністичного живопису ім. Судковського.