Бальнеотерапія

У санаторії «Борисфен» використовується лікувальна процедура під назвою бальнеотерапія. Давайте розберемося, що ж це за процедура?

Бальнеотерапія – це використання мінеральних вод у вигляді ванн, купань в басейнах, душових, різних зрошень і промивань, інгаляції, а також для лікування та профілактики різних захворювань

До бальнеологічних методів лікування відноситься застосування різних процедур з мінеральних вод і лікувальних грязей.

Бальнеотерапія – одна з найбільш поширених методик лікування і відновлення організму. В основі даної процедури лежить використання звичайної водопровідної води або мінеральної води з джерел з різноманітними добавками (ефірні масла, сухі водорості, солі, лікувальні грязі, лікарські препарати).

На додаток до водних процедур в лікувальному санаторії «Борисфен» пропонується велика кількість спеціальних оздоровчих програм:

– масажі,

– гімнастики,

– басейни,

– тренажерні зали,

– навчання правильному харчуванню та інші важливі процедури для організму.

Традиційним доповненням до цих процедур є апаратні косметичні програми для тіла – лімфодренаж, антицелюлітний масаж, електропроцедури. Дані процедури мають косметологічний ефект і часто застосовуються для зменшення ваги, і розслаблення, а також в програмах краси.

Розглянемо показання і протипоказання для бальнеологічних ванн.

Показання: дегенеративне викривлення суглобів, остеохондроз, захворювання опорно-рухової системи, випадання інтервертеральних дисків після операцій, патологічні викривлення хребта, захворювання м’язів, лікування в після травматичний період, подагра.

Протипоказання: відкриті рани, активний період будь-якого туберкульозу, злоякісні пухлини, серцева недостатність, тромбоз і флебіт, недокрів’я, анемія, лейкемія, вагітність, астматичні захворювання.

Бальнеотерапія об’єднує методи лікування, профілактики і відновлення порушених функцій організму мінеральними водами як при зовнішньому, так і при внутрішньому їх застосуванні.

До водолікувальних процедур відносяться:

– хвойні,

– йодо-бромні,

– кисневі,

– мінеральні,

– морські,

– скипидарні ванни,

– душ Шарко,

– гідромасаж,

– циркулярний душ.

Лікування застосовують при хворобах шлунка, кишечника, печінки, жовчних шляхів та підшлункової залози, порушення обміну речовин, захворюваннях сечостатевих органів і багатьох інших.

Бальнеотерапія це одна з процедур, яка використовується в лікувальному санаторії «Борисфен».