Псоріаз – це шкірне захворювання.

Як і багато інших подібних недуг він характеризується іншими внутрішніми проблемами організму. На жаль, на сьогоднішній день псоріаз – захворювання про етіологію якого мало відомо, хоча наука і вивчає його максимально докладно вже кілька десятиліть. І, коли порушується питання, як лікувати псоріаз лікарі сходяться в одній думці – перевести його в стадію ремісії. Лікування псоріазу повинно бути систематичним. Необхідно знати, що захворювання не є заразним, його не викликають віруси, бактерії, грибок і т.д, це реакція власної імунної системи, яка виражається ураженням шкірних покривів у вигляді лущення, зуду, бляшок. Насправді це один з видів прояву псоріазу та існує близько 5-ти основних форм.

Псоріаз симптоми

У момент початку розвитку хвороби симптоми мало виражені. Можуть бути невеликі висипання на ліктях або лінії росту волосся, іноді свербить і дратується шкіра на місці постійного тертя одягу. Пацієнт відчуває стянутость шкіри в цих місцях, свербіж, а маленькі плями поступово збільшуються.

Як лікувати псоріаз

Лікування псоріазу починається зі звернення до дерматолога. Це необхідно для точної діагностики і підтвердження діагнозу. Лікар може призначити біопсію шкіри та інші клінічні дослідження, для виключення різних форм грибка і бактерій. На жаль, немає “чарівної таблетки” або процедури, здатної повністю вилікувати тіло від діагнозу псоріаз. Лікування багато в чому залежить від самого пацієнта, від його емоцій, стресів, якості харчування, фізичних навантажень і т.д. Ваш лікуючий лікар може призначити вам терапію у вигляді вітамінів і медикаментів для пригнічення імунної системи, щоб звести нанівець псоріаз, лікування в такому випадку вважається успішним. Лікування псоріазу в санаторії “Борисфен” підбирається суто індивідуально. При цьому ми враховуємо супутні симптоми. Наші лікарі підбирають індивідуальний курс процедур, який складається з грязьових аплікацій, бальнеотерапії, фізіотерапії, прийняття сонячних ванн влітку (для тих, у кого немає протипоказань до цього). Як лікувати псоріаз ніхто не знає точно, всі методи спрямовані на ремісію, яку і відзначають наші пацієнти після курсу. Ні в якому разі не займайтеся самолікуванням, а саме не призначайте собі курс сонячних ванн, якщо помітили, що після прогулянки на сонці бляшки зменшилися. Лікування псоріазу УФ повинно бути дозовано і самостійно розрахувати необхідний час неможливо. Допомогти ж власному організму ви можете інакше. Намагайтеся спостерігати, після чого відбувається загострення. Можливо після сварки, нервової ситуації? Або після прийняття алкоголю? Відзначайте всі свої дії, які ви робили напередодні загострення і таким чином намагайтеся і уникати. Важливим пунктом є позитивний настрій.

Причини псоріазу

Необхідно розуміти, що псоріаз – це недуг при якому з якихось причин організм атакує свої ж клітини шкіри. Вони можуть полягати в наступному:

  • алергія
  • часті інфекціоні захворювання (ГРИП, ГРВІ тощо)
  • стан ендокринної системи
  • спадковість
  • куріння і алкоголь

Лікування псоріазу не є основним профілем в санаторії “Борисфен”. Але так як для поліпшення якості життя пацієнта необхідні такі процедури, як бальнео- і фізіотерапія, грязьові вани, дієтичне харчування – ми можемо приймати пацієнтів з цим діагнозом.