Лікування ВСД в санаторії “Борисфен”

Вегетосудинна дистонія – це захворювання при якому порушена робота вегетативної системи. Воно характеризується цілою низкою симптомів, до яких ми повернемося трохи пізніше. Якщо лікарі поставили вам такий діагноз, як вегетосудинна дистонія, лікування може бути призначено кардинально різний в кожному конкретному випадку. Більш того, в Міжнародній класифікації хвороб такого захворювання просто немає, а цей діагноз вже багато років робиться лікарями лише на пострадянському просторі. На заході ж лікування вегетосудинної дистонії полягає в пошуку кореня проблеми і її прояви вважаються лише симптомом якогось іншого захворювання. Лікування ВСД, яке призначають лікарі вітчизняної медицини досить розпливчасте і не несе концертних вказівок і медичного втручання. Цей діагноз найбільш частий і улюблений і ставлять його приблизно 80% населення. Пов’язано це з розумовими навантаженнями суспільства: навчання в школі або інституті, відповідальна робота, часті стреси, шкідливі звички, ненормований графік, занадто високий темп життя і т.д. Лише одиниці можуть похвалитися стабільним способом життя, щоденною повноцінним відпочинком, правильним харчування і абсолютною відсутністю стресів.

Всі інші ж відчували на собі “класичні” симптоми судинної дистонії:

  • непритомність
  • панічні атаки. В один з таких нападів людина відчуває непереборну тривогу, брак повітря, підвищену пітливість холодних кінцівок, прискорене серцебиття. При такому симптомі лікування судинної дистонії має на увазі більше відпочинку, прийом заспокійливих медикаментів, відсутність стресу, прогулянки на свіжому повітрі.
  • постійно холодні кінцівки, навіть в жарку погоду або в теплому приміщенні
  • перепади тиску, або ж постійно підвищенні або, навпаки, знижені
  • вегето-судинна дистонія, лікування яке повинно бути обов’язково комплексним також характеризується частими головними болями, запамороченнями. Особливо яскраво такий симптом проявляється при зміні атмосферного тиску і в міжсезоння
  • підвищена стомлюваність навіть в малоактивний день, часте відчуття слабкості
  • перепади настрою
  • віддишка, відчуття, що не вистачає повітря в провітрюваному приміщення
  • а також інші симптоми

Вегетосудинна дистонія як лікувати?

По-перше, хотілося б звернути увагу на те, що кожен із симптомів або їх комплекс може говорити про якесь конкретне інше захворювання. Наприклад, про проблеми з серцем або ендокринною системою. І ВСД лікування має розпочатися з комплексного обстеження організму на виключення інших патологій. Санаторно курортне лікування при ВСД можна пройти в санаторії “Борисфен”. Одним з наших основних профілів є хвороби серцево-судинної системи. І наші лікарі щорічно приймають тисячі пацієнтів, яких в медичній карті “красується” такий діагноз. Врахуйте, що проходити курс бажано в момент ремісії, тобто, коли симптоми найменш виражені. Наша основна задача підвищити тонус організму наших пацієнтів і для цього у нас розроблено цілий комплекс заходів, спрямований на досягнення мети.

При діагнозі вегетосудинна дистонія лікувати пацієнтів ми починаємо з процедур, спрямованих на опірність організму до зовнішніх негативних факторів. Це і дотримання режиму дня і відпочинку, фізіотерапія, бальнеотерапія, правильне харчування, ЛФК, грязьові аплікації. А також в санаторії “Борисфен” ми рекомендуємо своїм відпочиваючим дещо переглянути свій звичний спосіб життя і відмовитися від факторів, що провокують такий стан. Адже лікування ВСД не завжди піддаються медикаментів, найчастіше спрацьовує повноцінний відпочинок, спорт, правильне і регулярне харчування, відсутність стресів або хоча б інше їх сприйняття. Це найкраще допомагає уникнути проявів вегетосудинної дистонії.