Відновлення після інфаркту

reabilitacia_posle_infarkta_1Інфаркт міокарда (ІМ) – поширене захворювання, яке щорічно забирає безліч життів. Крім серця він здатний вражати й інші органи. Однак найчастіший вид саме ІМ. У великій групі ризику знаходяться ті, хто страждає від хронічного підвищеного тиску. Саме для того, щоб уникнути такого жахливого результату, як ІМ, необхідно постійно проводити профілактику і спостерігатися у лікаря. Врятувати людину під час им- головне завдання медицини. Надалі ж пацієнтові потрібно відновлення після інфаркту. Реабілітація після інфаркту дуже важлива і бажано, щоб в цьому брали участь не тільки родичі, а й досвідчений медичний персонал.

Лікування після інфаркту

Відновлення після інфаркту міокарда не менш важливо, ніж термінова допомога. Саме реабілітація після інфаркту міокарда спрямована на відновлення серцевого м’яза, а також спрямована на зменшення ризику подальших рецидивів. Звичайно, дуже важливо відвідати санаторій після інфаркту. В “Борисфені” за пацієнтами ведеться цілодобове спостереження. Наш основний профіль – це лікування серцево судинних захворювань. Саме тому робота всього санаторію направлена ​​на те, щоб реабілітація після інфаркту пройшла максимально грамотно і успішно. Основні її етапи:

  • контроль фізичної активності. ЛФК після інфаркту дає хороші результати і ми наполягаємо, щоб наші пацієнти не припиняли заняття після повернення додому. Як мінімум, зарядка після інфаркту має бути присутня в їх житті щоранку
  • ще один важливий етап – дієта при інфаркті міокарда. Організм повинен отримувати максимальну кількість сил і енергії для свого відновлення. Важливо живити м’язову масу, вживати продукти, які покращують роботу кровоносної і серцевої системи. Але при цьому потрібно не перевантажувати інші системи, наприклад, шлунково-кишковий тракт. Тіло пацієнта не повинно витрачати свої резерви на перетравлення важкої їжі. Дієта при інфаркті і після інфаркту в санаторії “Борисфен” була розроблена за допомогою кардіологів і дієтологів.
  • спосіб життя відтепер повинен бути виключно здоровим. Ніяких шкідливих звичок, фіз. навантаження і правильне харчування.
  • програма реабілітації після інфаркту включає в себе фізіо- та бальнеотерапію
  • відпочинок, уникнення стресових ситуацій

Санаторій “Борисфен” знаходиться на березі моря. Чисте морське повітря сприяє одужанню.

Кожному пацієнту обов’язково виконувати всі медичні приписи дуже строго і постійно. Запитайте у свого лікаря, що можна їсти після інфаркту, які фізичні навантаження він вам порекомендує і т.д. При ретельному підході багато пациенто значно покращують якість свого життя і відзначають позитивний ефект, який справила реабілітація після інфаркту міокарда.

Причини інфаркту міокарда

І наостанок хотілося б згадати основні причини, які доводять організм до цього стану. Адже будь-яка недуга краще запобігти, ніж лікувати. По-перше, це шкідливі звички-куріння, надмірне вживання алкоголю. По-друге, гіпертонія, особливо третьої стадії. Необхідно контролювати її медикаментозно і постійно. Лікування після інфаркту також вимагає подальшого контролю стрибків тиску. По-третє, спадковість – якщо у вашій родині хтось із родичів постраждав від цього діагнозу, то вам коштувати берегти свій організм.