Що таке ОАСНК?

Облітеруючий атеросклероз судин нижніх кінцівок або коротко ОАСНК – це захворювання судин ніг людини, яке в більшості випадків викликано потовщенням стінок судин, а також їх закупоркою, вірніше відкладенням ліпідів і холестерину. Це дуже підступна недуга, яка найчастіше вражає чоловіків, які досягли 40-річного віку. Відмова від лікування або пізнє звернення за медичною допомогою загрожують розвитком гангрени, трофічними виразками і навіть ампутацією. Через закупорки судин кров не надходить повноцінно в нижні кінцівки і пацієнт може відчувати біль у литках або стегнах при русі, відчуття поколювання, оніміння або холоду в ступнях і пальцях. Може спостерігатися кульгавість. Облітеруючий атеросклероз судин нижніх кінцівок вважається одним з найнебезпечніших недуг і вимагає обов’язкового лікарського контролю і виконання ряду зобов’язань від пацієнта.

Лікування облітеруючого атеросклерозу артерій в санаторії “Борисфен” проводять, як при супутніх захворюваннях. Наші лікарі знайомі з цим діагнозом і консультують пацієнтів вже багато років. Персонал проводить огляд, враховує стан хворого і дає певні рекомендації. Як з процедурного комплексу, так і за способом життя в цілому.

Облітеруючий атеросклероз не з’являється на порожньому місці і, як правило, ведуть до нього певні причини. Далі ми розглянемо деякі з них:

  • наявність у пацієнта гіпертонії або цукрового діабету. В особливій групі ризику знаходяться ті люди, які не спостерігають свій стан і не приймають ніяких медикаментів і профілактичних заходів, постійно порушують прописані дієти, а також не дотримуються бажаний режим життя.
  • куріння, особливо при вищевказаних захворюваннях
  • гіподинамія
  • а також зайву вагу і, відповідно, малорухливий спосіб життя. В такому випадку на ноги виявляється зайвий тиск, яке не закладено в людський організм природою

Якщо вам поставили діагноз облітеруючий атеросклероз нижніх кінцівок, лікування повинно бути зроблено негайно! Відповідно, вибір його залежить від самої ступеня захворювання, а також від супутніх недуг. Слід пам’ятати, що, чим виражено симптоми, тим акуратніше має бути призначено лікування. Перед поїздкою в санаторій “Борисфен” ви повинні отримати санаторно-курортну карту, а також мати всі рекомендації свого лікаря. З нашого ж боку ви отримаєте призначений комплекс процедур, який буде направлений на загальне зміцнення організму. Сюди входять масажі, ЛФК, певний режим ходьби, фізіотерапія, бальнеотерапія і т.д. Також ми допоможемо вам дотримуватися правильного режиму дня і харчування. Облітеруючий атеросклероз нижніх кінцівок вимагає комплексного підходу і не варто недооцінювати звичайну лікувальну фізкультуру і дієту.

Також санаторій “Борисфен” приймають пацієнтів, які пройшли оперативне втручання, якщо при діагнозі облітеруючий атеросклероз лікування вашим доктором було обрано саме таку. Таким пацієнтам показаний певний курс і УОД, який краще довірити професіоналам. В такому випадку одужання настає значно швидше. І хоч лікування даного діагнозу не є нашим основним профілем, в разі оперативного втручання ми надаємо пацієнтам якісне реабілітаційний догляд. Його суть в наповненні організмом сил і резервів, щоб самостійно досягти одужання.