Ішемічна хвороба серця причини

ishemicheskaya_bolezn_4Ішемічна хвороба серця (ІХС) – це гостре або хронічне стан, при якому в міокарді порушене кровопостачання. Міокард – це м’язовий шар наших сердець. Виникає через те, що серце не отримує кисень. Коли уражаються коронарні артерії, то артеріальна кров надходить до міокарда або в обмеженій кількості або в ряді запущених випадків – не надходить зовсім. Гостра ішемічна хвороба серця може закінчитися інфарктом, а при хронічній лікарі кажуть пацієнтам більш знайоме слово – стенокардія. Ішемія серця – це страшне захворювання, яке вражає в останні роки все більше людей. Лікарі в усьому світі шукають способи повного лікування. Не варто замовчувати про причини. Адже знаючи і контролюючи їх можна уникнути недуги.

  • куріння та інші шкідливі звички, такі як надмірне вживання алкоголю і т.д.
  • надмірна вага і неправильне харчування. Адже саме харчування при ішемічній хворобі серця грає одну з найважливіших ролей. При наявності правильних продуктів і виключення шкідливих набагато менше ризик виникнення холестеринових бляшок. Вони то і закупорюють судини, не пропускаючи повноцінно кров.
  • не можна промовчати про спадковий фактор. Людям, у яких в родині родичі постраждали від інфаркту повинні бути більш уважні до свого здоров’я і вести правильний спосіб життя
  • хронічна ішемічна хвороба серця часто виникає при постійному переживанні стресових ситуацій.
  • малорухливий спосіб життя (характерний як причина для багатьох серцево-судинних проблем)
  • часте підвищений тиск. Якщо ви страждаєте від такого симптому ні в якому разі не залишайте його безконтрольним!

Ми бажаємо нікому не впізнати, що таке що таке ішемічна хвороба серця. Але, якщо ви перебуваєте в групі ризику або вже страждаєте від цієї недуги, то дотримуйтесь рекомендацій лікаря і намагайтеся проходити санаторно-курортне лікування хоча б раз на рік.

Ішемія серця симптоми

Ішемічна хвороба серця, ознаки якої можуть почати розвиватися навіть у молодому віці виглядають наступним чином. Людина відчуває задишку навіть при незначних фізичних навантаженнях або в спокійному положенні. Різкі стрибки тиску можуть супроводжуватися прискореним серцебиттям і болями в грудях. Ішемія судин характерна млявим перебігом на перших стадіях і мало, хто звертає увагу на перші симптоми. Саме тому варто робити раз на рік профілактичну кардіограму, відвідувати свого терапевта. Особливо перебуваючи в зоні ризику.

Як лікувати ішемію серця?

По-перше, звичайно, медикаментозно. Слухайте свого лікуючого лікаря і виконуйте всі рекомендації. По-друге, ішемічна хвороба серця, профілактика при якій вкрай необхідна входить до переліку захворювань, які лікують у санаторії “Борисфен”. Серцево-судинні недуги – наш основний профіль. І велика кількість процедур направлено на поліпшення стану пацієнта. Це і бальнеотерапія, фізіотерапія, масажі, плавання, ЛФК і т.д. Не ігноруйте ознаки ішемічної хвороби серця і приїжджайте до нас. Над питанням як вилікувати ішемічну хворобу серця працюють лікарі всього світу і поки засіб не знайдено, варто приділити особливу увагу профілактиці і свого стану.