Що таке астма

astma_1Перш, ніж відповісти на питання як лікувати астму варто сказати пару слів про саме захворювання. Астма – це недуга, який вражає дихальну систему організму людини. На сьогоднішній день входить в десятку найпоширеніших у всьому світі. Астматичний бронхіт проявляється хронічним запаленням бронхів. Через це підвищується чутливість до алергенів. На сьогоднішній день велика кількість пацієнтів проживає саме у великих містах. Це пов’язано з високим рівнем забрудненості повітря.

Симптоми бронхіальної астми

 • першою ознакою є кашель, який починається при контакті з алергенами. Супроводжується важким подихом. Це так звана астма алергічна
 • пацієнти відзначають відчуття здавленості в грудях в спокійному стані
 • задишка при бронхіальній астмі
 • відчуття нестачі повітря
 • напад астми, симптоми якого заважають повноцінному диханню вимагає негайного купірування нападу бронхіальної астми

Класифікація бронхіальної астми

Офіційно розділяється на легку, персистирующую легку, середню і важку. При першій стадії ознаки бронхіальної астми проявляються нерегулярно і не доставляють сильного дискомфорту. При другій – відрізняються регулярністю. При середній і великій мірі симптоми проявляються часто і у важкій формі. Важливо розуміти, що дотримуючись рекомендацій лікарів і приймаючи всі запропоновані препарати, прояви можна знизити до мінімуму. Крім медикаментозного втручання, необхідна постійна профілактика, а також санаторно-курортне лікування.

Як лікувати астму

Особлива увага медицина приділяє гормональної терапії. Вона значно знижує симптоми бронхіальної астми і контролює її перебіг. Також застосовуються інгаляційні засоби, які мають відхаркувальний ефект.

Лікарі радять щорічно проходити санаторно-курортне лікування. Одним з основних профілів в санаторії “Борисфен” є боротьба з недугами дихальної системи. Профілактика бронхіальної астми грає одну з ключових ролей в боротьбі за підвищення якості життя. Саме тому щороку на наше узбережжя з’їжджаються сотні пацієнтів зі всієї країни. Методи, які ми використовуємо:

 • дихальна гімнастика при бронхіальній астмі
 • фізіотерапія
 • бальнеотерапія
 • ЛФК при бронхіальній астмі в комплексі дає хороші результати
 • соляні кімнати
 • масажі і т.д.

Після пройденого комплексу процедур пацієнти відзначають стан ремісії і поліпшення самопочуття. Важливо продовжувати заняття лікувальною фізкультурою і по приїзду додому, проводити інгаляції і спостерігатися у лікаря. Перші ознаки астми часто ігноруються, необхідно стежити за своїм станом. І, якщо ви стали відзначати регулярний кашель – негайно звернутися за допомогою. Профілактика бронхіальної астми також включає в себе наступні заходи: часте провітрювання квартири, уникнення місць з підвищеною вологістю (саме тому не всі морські курорти підходять астматикам), а також не переохолоджувати тіло, особливо ноги.