Ревматизм що це

revmatizm_1Ревматичні захворювання або просто ревматизм – це недуга, при якому вражається сполучна тканина окремих органів. Найчастіше це органи серцево-судинної системи (ревматизм серця) або суглобів (ревматизм суглобів). На жаль, воно розвивається досить непомітно і часто виявляється на пізніх термінах. Викликано перенесеними стрептококовими інфекціями. Як відомо стрептокок також викликає фарингіт, запалення горла і т.д. і зовсім не обов’язково, що після ангіни у людини розвинуться ревматичні захворювання. У разі якогось сильного збою або, як кажуть лікарі – дефекту імунної системи може бути викликаний дана недуга.

Симптоми ревматизму

Іноді вже через пару тижнів після ангіни або фарингіту у людини можуть з’явитися перші симптоми ревматизму:

  • млявість
  • температура 37, яка не проходить кілька тижнів і більше
  • перебої в серцевому ритмі
  • біль у суглобах
  • біль у серці

Насправді ревматизм коліна, спини, серця та інших органів може дуже довгий час себе не проявляти. І біль в суглобах з’явитися може вже на пізній стадії. Ревматизм серця часто призводить до пороку серця. Оскільки перші його симптоми – задишка, легкий біль і т.д. або ігнорують самі пацієнти, або лікарі не призначають правильне обстеження і лікують симптоми, а не причину. Саме тому так важливо контролювати свій стан після перенесених інфекцій і час від часу здавати аналіз на ревматизм. Ревматичні захворювання здатні вражати і інші системи, наприклад нервову. В такому випадку у пацієнта можна помітити мимовільні рухи деяких м’язів, невиразність мови, може порушитися почерк, особа набуває форму гримас. В такому випадку також важлива правильна діагностика ревматизму. Інакше лікування будете полягати в зменшенні прояви симптомів. Тому обов’язково запитайте свого лікаря як визначити ревматизм і здайте всі необхідні аналізи, якщо на те є причини.

Лікування ревматизму у дорослих

У санаторії “Борисфен” можна пройти курс оздоровлюючих процедур, який спрямований на профілактику і зменшення наявних симптомів. На першому етапі лікування пацієнти, як правило, знаходяться в стаціонарі медичного закладу за місцем проживання. І далі їм рекомендовано мінімум двотижневе перебування в санаторії. Надалі спостереження у ревматолога. Доктора пояснять вам як лікувати ревматизм серця і суглобів, ми ж будемо діяти на організм за допомогою профілактичних заходів, правильного харчування, бальнеотерапії, фізіотерапії, ЛФК, грязей, а також багатьох інших процедур.

Пам’ятайте, що ревматизм і його лікування – досить не прості заходи, які вимагають серйозного втручання. Але, чим раніше виявити ревматизм кісток, коліна, спини та інших органів, тим успішніше буде результат.