Подагра що це

Podagra-simptomy_1Подагра – це хвороба, яка виникає внаслідок порушення білкового обміну в організмі людини. Тому в стародавні часи подагра хвороба була властива багатим верствам населення. які вживали в їжу велику кількість тваринного білка і натурального вина. Бідні ж більше харчувалися рослинною їжею і не страждали на це захворювання. Саме тому так важливо меню при подагрі, яке необхідно строго дотримуватися, інакше ефект від терапії буде незначним. Сечокислі з’єднання мають властивість накопичуватися в самому початку розвитку недуги, в подальшому вони вже відкладаються і запалюються. Виглядає це як тофуси або простіше кажучи – шишки, які розташовуються навколо суглоба і приносять пацієнтові біль і величезні незручності. Подагра на нозі, а саме на великому пальці – один з найбільш часто зустрічаються видів. Однак ж можуть бути вражені і ліктьові, колінні суглоби, а також на пальцях рук і кистей. Про те як лікувати подагру на великому пальці ноги ми поговоримо трохи пізніше.

Симптоми подагри

Якщо раніше вважалося, що захворювання більш схильні люди похилого віку, то сьогодні його можна зустріти і у молодого покоління. У зоні ризику молодь, яка вживає надмірну кількість м’яса, любителі пива а також ті, у кого виявлено ожиріння. Це все основні причини подагри. Також не варто захоплюватися сечогінними препаратами. Тому при діагнозі подагра, лікування і дієта нероздільні між собою і одне без іншого малоефективно.

Класичні симптоми подагри:

  • наростання болю в суглобі протягом декількох годин. Як правило біль виникає ввечері та вночі і стихає до ранку
  • почервоніння в області ураженого суглоба найчастіше на великому пальці ноги)
  • може підвищитися температура, пацієнт відчуває озноб, підвищене потовиділення
  • напади можуть повторюватися раз в декілька місяців і тому ігноруватися довгі роки. При підозрюваному діагнозі подагра, діагностика вкрай необхідна

Найчастіша причина – порушення синтезу сечової кислоти. У жінок воно може наступити в період менопаузи через вплив певних гормонів на синтез. У молодого покоління на сечову кислоту сильний негативний вплив надає вживання спиртних напоїв. Зокрема щоденна пляшка пива або келих вина можуть призвести до подібного роду наслідків. На жаль, молоде покоління і не думає що за хвороба подагра і як її виявити в першій стадії.

Як вилікувати подагру

Важливо розуміти, що ліки від подагри в гострій фазі і під час ремісії може відрізнятися. Ліки при подагрі в гострій формі спрямовані на зняття запалення. Чим лікувати подагру в кожному випадку визначається індивідуально препарати і дозування призначає ревматолога або нефролога. Після зняття гострих симптомів вся терапія спрямована на підтримку спокійного протікання захворювання. От саме в стадії ремісії і необхідно проводити санаторно-курортне лікування. У санаторії “Борисфен” вам можуть запропонувати наступні процедури:

  • ми знаємо як лікувати подагру на нозі за допомогою грязьових аплікацій. Як показує практика вони дають хороший результат і значно полегшують стан хворого
  • бальнеотерапія не допоможе вилікувати подагру назавжди, але в комплексі з іншими процедурами надасть позитивну дію
  • процедури тепла. Вони спрямовані на розсмоктування сечової кислоти
  • велику роль відіграє дієта при подагрі і артриті. У санаторії “Борисфен” вас чекає тільки правильне і здорове меню
  • ефективний засіб від подагри – фізіотерапія. Але знову ж таки в комплексі з іншими процедурами і в стадії ремісії.

Для кращого і тривалого ефекту пацієнт повинен стежити за своїм здоров’ям – відмовитися від шкідливих звичок, не навантажувати суглоби, але при цьому виконувати певну гімнастику, а також обов’язково виключити з раціону провокують хворобу продукти.